اعتراض بازنشستگان در روز تامین اجتماعی/ تذکر تند یک نماینده مجلس

اعتراض بازنشستگان در روز تامین اجتماعی/ تذکر تند یک نماینده مجلس
نماینده اراک در مجلس شورای اسلامی گفت: اجازه ندهید بیش از این به بازنشستگان ظلم شود؛ چون با مشکلات معیشتی و رشد تورم گذران زندگی سخت است و نمی‌توانند مسائل درمان و حمل و نقل خود را با ۱۰ درصد افزایش حقوق رفع کنند.

به گزارش خبرنگار نجواخبر، روز گذشته (بیست و پنجم تیرماه) بازنشستگان کارگری در استان‌های مختلف نسبت به عدم اجرای مصوبات مزدی شورایعالی کار و اجرایی نشدن ماده 96 قانون تأمین اجتماعی اعتراض کردند.

برای نمونه، جمع کثیری از بازنشستگان رشت خواستار اصلاح افزایش ده درصدی مستمری‌ها شدند. بازنشستگان می‌گویند با ده درصد افزایش حقوق نمی‌توانیم زندگی کنیم.

در سایر شهرها از جمله شوش، دزفول، خرم آباد و بابل نیز بازنشستگان به وضعیت حقوقی خود اعتراض کردند و خواستار اصلاح مصوبه‌ی دولت شدند.

در عین حال، محمدحسن آصفری (نماینده مجلس) در تذکری شفاهی به دولت گفت: یک ماه است که بازنشستگان به دلیل اعتراض به اجرایی نشدن قانون مربوط به افزایش حقوق بازنشستگان کف خیابان هستند. بازنشستگان پس از ۳۰ سال واریز حق بازنشستگی به صندوق انتظار دارند که به همان میزان دریافتی داشته باشند؛ چگونه انتظار دارید با افزایش ۱۰ درصدی حقوق مشکلات معیشتی آنها برطرف شود؟

وی ادامه داد: باید مصوبه شورای عالی کار و تأمین اجتماعی اجرایی و عملیاتی شود و اجازه ندهید بیش از این به بازنشستگان ظلم شود چون با مشکلات معیشتی و رشد تورم گذران زندگی سخت است و نمی‌توانند مسائل درمان و حمل‌ونقل خود را با ۱۰ درصد افزایش حقوق رفع کنند.

این نماینده مجلس همچنین اظهار کرد: افرادی که در دوران کرونا در بیمارستان‌ها فعالیت داشتند چرا برای جذب توسط وزارت بهداشت و درمان از امتیازات ویژه‌ای برخوردار نیستند؟

وی در تذکر دیگری بیان کرد: جلوگیری از فرار مالیاتی مورد تأکید همه ماست اما نباید کسری بودجه دولت منجر به فشار مالیاتی به مردم شود.

آصفری افزود: استفاده از اطلاعات تراکنش مالی می‌تواند به عنوان یک مستند در تشخیص مالیات به کار گرفته شود اما نباید تنها مبنای تشخیص و قطعی دریافت مالیات از افراد باشد به ویژه آن که اطلاع‌رسانی دقیقی صورت نگرفته است. در بسیاری از موارد اصناف دارای کارت ویژه کسب و کار نیستند و از دستگاه پوز برای خیریه، پول قرض دادن و غیره و معذالک استفاده می‌کنند لذا نباید دستگاه‌های پوز و تراکنش‌ها را مبنا قرار داد و با این عنوان بخواهیم از مردم مالیات بگیریم.

وی در پایان گفت : افزایش مالیات می‌تواند در کشور تورم به دنبال داشته باشد و ما باید به جای افزایش مالیات‌ها، مالیات‌های صنوفی که در ایام کرونا با دولت همراهی کردند به سراغ افرادی که فرار مالیاتی دارند برویم همان افرادی که با درآمد آنچنانی حاضر نیستند اظهارنامه مالیاتی پر کنند.

 


لینک کوتاه https://www.najvakhabar.ir/news/1016

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب