یک پیشکسوت فوتبال در گفتگو با «نجواخبر»:

وضعیت متزلزل تیم ملی/ به مربی قدرتمند نیاز داریم

وضعیت متزلزل تیم ملی/ به مربی قدرتمند نیاز داریم
رحمان رضایی گفت: سرمربی تیم ملی باید اقتدار داشته باشد.

رحمان رضایی پیشکسوت فوتبال در گفت‌وگو با نجوا خبر می‌گوید وضعیت فعلی که تیم ملی در آن حضور دارد آسیب زننده و خطرناک است. او می‌گوید سرمربی تیم ملی باید اقتداری داشته باشد که بازیکنان اجازه سرکشی به خود ندهند.

این روزها صحبت درخصوص وضعیت دراگان اسکوچیچ داغ است.

این به آشفتگی تیم ملی کمک خواهد کرد. متأسفانه انضباط تیمی در دوران اسکوچیچ وجود نداشت. بی انضباطی در بین بازیکنان باعث شده بود تا آنها به خود اجازه دهند به هر موضوعی ورود کنند. کاملاً طبیعی است که وقتی سرمربی نتواند مدیریت قوی در تیم داشته باشد ناخودآگاه برخی بازیکنان سرکش می‌شوند و فوتبال ما از بحث‌های فنی به غیرفنی می‌رسد که این موضوع باعث خواهد شد فوتبال ملی ما و یا حتی باشگاه‌ها هم ضربه بدی از این اتفاق ببینند.

به نظر شما سرمربی خارجی موفق خواهد بود با ایرانی؟

این موضوع بستگی به تصمیم کمیته فنی و فدراسیون فوتبال دارد. باید ببینیم چه چیزی از فوتبال مان می‌خواهیم. آیا تنها به دنبال این هستیم که فقط در جام جهانی موفق باشیم ضمن اینکه بحث‌های روحی و روانی هم در این مقطع بسیار تأثیرگذار است.

چنددستگی در تیم ملی ایران به نظر شما آسیب زننده نیست؟

این موضوع به فوتبال ما لطمه‌های زیادی زده است و تنها به امروز ختم نمی‌شود در سال‌های گذشته هم شاهد این اتفاق بودیم و تشعشعات این موضوع دامن فوتبال ما را خواهد گرفت. اختلافی که این روزها بین بازیکنان به وجود آمده باعث خواهد شد تا شرایط تیم ملی سخت شود. ضمن اینکه دخالت برخی باعث خواهد شد فوتبال ما ضربه بخورد بنابراین فوتبال را به اهلش بسپاریم و اجازه دهیم ورزشی‌ها در این خصوص تصمیم بگیرند.

آینده نیمکت تیم ملی را چطور ارزیابی می‌کنید؟

به اعتقادم باید سرمربی‌ای هدایت تیم ملی ایران را بر عهده بگیرد که بداند می‌تواند موفق شود. کار سختی در پیش است، باید مدیریت قوی داشته باشد، اشتباه نکند تا بتواند در جام جهانی که ویترین فوتبال دنیاست عملکرد قابل قبولی داشته باشد.

درباره انتخابات فدراسیون فوتبال چه نظری دارید؟

افراد زیادی ثبت نام کردند اما امیدوارم کسی این پست را به دست بیاورد که با فوتبال زندگی کرده باشد. تجربه ورزشی داشته و مدیریت در ورزش را کاملاً بشناسد. باید برخی‌ها اجازه دهند یک مدیر قابل و کاملاً آشنا به فوتبال سکاندار فدراسیون فوتبال شود تا شاهد روزهای خوبی برای فوتبال کشورمان باشیم.

گفت‌وگو: زهرا گل افروز

 


لینک کوتاه https://www.najvakhabar.ir/news/1027

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب