دریابانان کیش، با ایثار گردشگران را در دریای مواج نجات دادند

دریابانان کیش، با ایثار گردشگران را در دریای مواج نجات دادند
فرمانده ناوگروه شناوری پایگاه دریابانی کیش از امداد و نجات رسانی به 9 نفر گردشگر توسط ماموران دریابانی ناوگروه شناوری کیش خبر داد.

به گزارش نجوا خبر، ستوان " ساسان درویشی " در تشریح جزئیات این خبر افزود: ساعت 6 عصر 26 تیر ماه از طریق تماس تلفنی به ما اعلام شد که یک فروند شناور تفریحی از اسکله خارج نموده و بدلیل عدم آشنایی به حوزه و نوار دریایی ساحلی، ضمن اتمام سوخت شناور دچار مشکل شدند.

وی افزود: با توجه به شرایط نامناسب جوی و مواج بودن دریا، بلافاصله عوامل گشت دریایی با دو فروند شناور گلف با تجهیزات مناسب به مأموریت اعزام شدند و در بررسی اولیه که موقعیت جنوب جزیره حوالی کشتی یونانی اعلام شده بود، اثری از گردشگران نبود و جست و جوی دریانان ادامه یافت.

درویشی بیان داشت: در پیگیری از مرکز پیام، موقعیت گردشگران در بین بندر چارک و جزیره فارور اعلام گردید و دریابانان سریعا به محل اعزام و با جست و جو و پیگیری جدی حوالی ساعت 9 شب شناور تفریحی را پیدا کرده و جان 9 نفر از گردشگران را نجات دادند و با همراهی سایت رادار سپاه گردشگران را به بندرگاه کیش منتقل کردند.

فرمانده ناوگروه شناوری پایگاه دریابانی کیش گفت: یکی از نکات قابل توجه این مأموریت، حضور ایثارگرانه دریابانان کیش در دریای مواج و کمک رسانی به هموطنان بود، که باعث خوشحالی و قوت قلب گردشگران و تقدیر و قدردانی از دریابانان کیش شد.

 


لینک کوتاه https://www.najvakhabar.ir/news/1068

کلیدواژه‌ها

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب