آخرین وضعیت حجاج در مکه و مدینه؛

فوت ۳ زائر حج در عربستان

فوت ۳ زائر حج در عربستان
رییس بیمارستان هلال احمر مکه مکرمه با اشاره به آخرین وضعیت حجاج در مکه مکرمه و مدینه منوره گفت: در حال حاضر ۸ بیمار ایرانی در بیمارستان‌های سعودی و ۴ بیمار در بیمارستان هلال احمر مکه مکرمه بستری هستند. عدد متوفیان در بیمارستان سعودی نیز همچنان عدد سه اعلام شده است.

به گزارش نجوا خبر، «طاهر درودی» رئیس بیمارستان هلال احمر مکه مکرمه درباره ارائه خدمات به حجاج در مکه از ۲۶ خرداد تا ۲۷ تیرماه گفت: در مجموع بیش از ۱۸۶ هزار خدمت پزشکی ارائه شده است، از این میزان بیش از ۱۱۶ هزار خدمت در مکه و بیش از ۲۸ هزار خدمت در مدینه منوره بوده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۸ بیمار ایرانی در بیمارستان‌های سعودی و ۴ بیمار در بیمارستان هلال احمر مکه مکرمه بستری هستند. عدد متوفیان در بیمارستان سعودی همچنان عدد سه اعلام شده است.

رئیس بیمارستان هلال احمر مکه مکرمه تصریح کرد: در مجموع ۶۱۲۰۵ ویزیت عمومی در مطب‌های مجموعه‌ها و ۱۳۳۲۱ ویزیت تخصصی در مکه و مدینه انجام شده است. آمار ویزیت‌های تخصصی روز گذشته از ۱۶۷ مورد در روز ماقبل آن به ۵۹ ویزیت کاهش یافت و ویزیت‌های عمومی از ۳۲۶۵ ویزیت عمومی به ۳۶۵۴ ویزیت رسید.

درودی با اشاره به خدمات پرستاری گفت: در مجموع خدمات پرستاری در زمینه‌های عمل جراحی، تزریقات، سرم تراپی، پانسمان و بررسی وضعیت فشار خون و قند بیماران به ۲۹۸۷۹ خدمت می‌رسد. روز گذشته نیز ۹۲۸ خدمات پرستاری ارائه شده است که ۷۰۰ مورد آن تزریقات است.

وی تصریح کرد: همچنین در روز گذشته ۲۷ تیرماه ۱۲۶۳ نسخه در داروخانه‌های درمانگاه‌ها و بیمارستان مکه وصول شده است تا آمار کل نسخه‌های داروخانه‌ها به بیش از ۷۱ هزار مورد برسد.

او خاطرنشان کرد: مجموع خدمات پاراکلینیکی ارائه شده همچون اکو، سونوگرافی، رادیولوی، آزمایشگاه در مکه و با احتساب آمار عرفات و منا تاکنون به رقم ۷۷۲۵ خدمت رسیده است. امروز میزان خدمات آزمایشگاهی در مکه مکرمه ۲۸۶ مورد بود که ۲۲۹ خدمت آن انجام تست در آزمایشگاه بوده است.

وی ادامه داد: روز گذشته در مکه و مدینه خدمات مددکاری و امداد و انتقال شامل انتقال به هتل و بیمارستان‌های سعودی نیز از ۱۲۰ مورد به ۷۸ خدمت رسید تا آمار کل این خدمات به عدد ۲۳۸۰ برسد.

 

منبع: ایلنا

لینک کوتاه https://www.najvakhabar.ir/news/1073

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب