احداث طولانی ترین زیپ‌لاین در تهران +جزئیات

احداث طولانی ترین زیپ‌لاین در تهران +جزئیات
شهردار منطقه ۲۲ از احداث طولانی ترین زیپ‌لاین شهر تهران در این منطقه و با مشارکت بخش خصوصی خبر داد،گفت: این پروژه تفریحی در ارتفاعات شمالی منطقه و در بوستان جنگلی لتمال کن بزودی مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

به گزارش نجوا خبر، وحیدرضا محمدی در این باره گفت: بوستان لتمان کن یکی از جاذبه های گردشگری غرب تهران به حساب می‌آید که در دامنه جنوبی رشته کوه های البرز و شمال بزرگراه شهید خرازی قرار دارد و همه روزه و خصوصا در ایام پایانی هفته مورد استقبال مراجعین و به ویژه شهروندان تهرانی برای تفریح در این بوستان جنگلی و کوهستانی است.

وی افزود: با توجه به بازدید های میدانی بعمل آمده و نیازسنجی خدمات تفریحی و رفاهی مورد نیاز، مجموعه پذیرایی و زیپ لاین تفریحی لتمال با مشارکت و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در دست احداث است.

محمدی ادامه داد: در این پروژه بازسازی و تکمیل و تجهیز فضای مسقف قدیمی و تبدیل آن به مجموعه پذیرایی و ساخت فضای پذیرایی مکمل و آلاچیق های جدید و مجهز جهت بهره برداری در تمام فصول سال در عرصه‌ای به مجموع مساحت ۱۵۰۰ متر مربع در حال احداث است.

محمدی خاطرنشان شد: جانمایی این مجموعه در بهترین نقطه بوستان مذکور و با چشم اندازی زیبا به دریاچه شهدای خلیج فارس انجام پذیرفته که احداث و راه اندازی آن در آینده‌ای نزدیک، سبب جذب گردشگران و افزایش سرانه های خدماتی ساکنین منطقه خواهد بود . لازم بذکر است زیپ لاین در حال احداث دارای حدود ۴۰۰ متر طول بوده که از این نظر و در میان سایر زیپ لاین های سطح شهر تهران بی نظیر خواهد بود.

گفتنی است، زیپ‌لاین نوعی وسیله ترابری وتفریحی و متشکل از قرقرهٔ معلق روی طنابی از جنس فولاد زنگ‌نزن است که با بهره‌گیری از شیب و گرانش زمین، فرد یا محموله را از نقطه‌ای به نقطه‌ای در سطح پایین‌تر منتقل می‌کند.

 


لینک کوتاه https://www.najvakhabar.ir/news/1074

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب