عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگو با «نجواخبر»:

طرح ساماندهی کارکنان دولت در آستانه ورود به صحن علنی/ هیچ مشکلی برای تصویب نیست

طرح ساماندهی کارکنان دولت در آستانه ورود به صحن علنی/ هیچ مشکلی برای تصویب نیست
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در خصوص آخرین وضعیت طرح ساماندهی کارکنان دولت گفت: طرح ساماندهی کارکنان دولت در کمسیون اجتماعی مطرح است، شور دوم تمام شده و چند استعلام باقی مانده بود که دریافت شده است.

سید سلمان ذاکر با اشاره به دوشوری بودن طرح ساماندهی کارکنان دولت، به خبرنگار نجواخبر گفت: چند استعلام باقی مانده بود که خوشبختانه آن استعلامها رسید و دیگر نگرانی وجود ندارد و نکته ابهامی باقی نمانده است.

وی در توضیحات بیشتر گفت: یکی از استعلامات از معاون امور استخدامی ریاست جمهوری در خصوص تعداد، حقوق دریافتی و اطلاعات کارکنان پیمانی دولت بود که معاون امور استخدامی ریاست جمهوری اطلاعات لازم را ارسال کرد و اکنون به دست کمیسیون اجتماعی مجلس رسیده و ابهامات را بر طرف کرده است.

نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید مشخص می‌شد که طرح ساماندهی کارکنان دولت بار مالی نداشته باشد گفت: یکی از نگرانی‌ها این بود که این طرح شامل اصل 75 قانون اساسی شود و اجرای آن برای دولت بار مالی داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه استعلام کردیم که اگر بار مالی برای دولت دارد، مشخص شود گفت: از دستگاه‌های مربوطه سؤال کردیم که اگر این طرح بار مالی دارد، مشخص شود که میزان بار مالی زیاد یا کم است و راهکاری برای تأمین آن در نظر گرفته شود تا طرح بدین بهانه از شورای نگهبان برگشت نخورد.

ذاکر با اعلام اینکه باید تعداد نیروهایی که می‌بایست شامل طرح ساماندهی بشوند مشخص شود گفت: لازم بود که بررسی و اعلام شود که استخدام نیروهای پیمانکاری مشکلی برای دولت ایجاد می‌کند یا نمی‌کند که خوشبختانه متوجه شدیم هیچ مشکلی ندارد.

وی با تاکید بر اینکه چکش کاری و بررسی های لازم صورت گرفته و به نظر نمی‌رسد هیچ مشکلی برای تصویب این طرح وجود داشته باشد گفت: اکنون مقدمه خوبی برای ورود طرح ساماندهی به صحن علنی مجلس وجود دارد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی حذف شرکتهای پیمانکاری را مطالبه کارگران و کارکنانی دانست که به صورت پیمانکاری در دستگاه‌های دولتی بکار گرفته شده و می‌شوند گفت: رئیس‌جمهور هم نظر مساعدی برای تغییر وضعیت نیروهای پیمانکاری دارد و نظر مساعد دولت و مجلس، تصویب این طرح را ممکن می‌کند.

وی در خصوص مخالفانی که علیه این طرح موضع گیری می‌کنند گفت: امروزه بسیاری از جوانان به صورت پیمانکاری و شرکتی در دستگاه‌های دولتی مشغول بکار هستند که حقوق آنها ضایع می‌شود، بنابر این هر کسی با این طرح مخالفت کند، درک درستی از وضعیت جوانان و مشکلاتی که در دستگاه‌های دولتی گریبانگیرشان شده، ندارد.

ذاکر به اقدامات سؤال برانگیزی که از سوی پیمانکاران صورت می‌گیرد اشاره کرد و گفت: مخالفان طرح ساماندهی کارکنان دولت آشفته بازار در امر استخدام را درک نمی‌کنند و نمی‌دانند که نیروها تا چه اندازه از تبعیض رنج می‌برند.

وی شرکتهای پیمانکاری را مصداق بارز استثمار دانست و گفت: مخالفان حذف پیمانکاران، مفهوم استثمار را درک نمی‌کنند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری نیز بر ساماندهی نظام اداری تاکید دارند گفت: ساماندهی کارکنان دولت یک امر ضروری است و در نظام جذب و نظام پرداخت، باید هماهنگی و همکاری صورت بگیرد.

 


لینک کوتاه https://www.najvakhabar.ir/news/1080

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب