تولید تختال فولاد الکتریکی با ۱.۸ درصد سیلیسیم برای نخستین بار در کشور

تولید تختال فولاد الکتریکی با ۱.۸ درصد سیلیسیم برای نخستین بار در کشور
مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه گفت: در روز عید سعید غدیرخم، فرزندان توانمند ایران اسلامی در شرکت فولاد مبارکه موفق شدند تختال با ۱.۸ درصد سیلیسیم را برای نخستین بار در کشور تولید کنند و گام بزرگی در جهت تولید ورق‌های فولاد الکتریکی در کشور بردارند.

به گزارش نجواخبر، محمدیاسر طیب‌نیا، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اظهار کرد: در روز عید سعید غدیر خم، فرزندان توانمند ایران اسلامی در شرکت فولاد مبارکه موفق شدند تختال با ۱.۸ درصد سیلیسیم را برای نخستین بار در کشور تولید کنند و گام بزرگی در جهت تولید ورق‌های فولاد الکتریکی در کشور بردارند.

وی افزود: با توجه به بالا بودن عنصر سیلیسیم و پایین بودن کربن و سولفور در فولادهای سیلیکونی، تولید فولاد مذاب با آنالیز شیمیایی مناسب و تولید تختال بدون عیب نیازمند دانش فنی و محاسبات دقیق و کنترل‌های ویژه دارد که با همّت کارکنان سخت‌کوش ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم و همکاری واحدهای پشتیبانی، این مهم برای نخستین بار در کشور حاصل شد و محدودیت‌های تجهیزاتی با خلاقیت کارشناسان توانمند فولاد مبارکه پشت سر گذاشته شد.

مدیرعامل فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: تولید تختال الکتریکی، گام اول در تولید ورق‌های الکتریکی است و فرایندهای نورد گرم و نورد سرد که پیچیدگی‌های خاص خود را دارند را در پیش رو دارد.

طیب‌نیا در پایان گفت: این دستاورد بزرگ که در راستای تولید محصولات با ارزش افزوده بالا و در ادامه موفقیت‌های کمّی و کیفی در فولاد مبارکه به دست آمده را به کلیه کارکنان، ذینفعان و شرکای کسب و کار گروه فولاد مبارکه تبریک عرض می‌نمایم.

 


لینک کوتاه https://www.najvakhabar.ir/news/1113

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.