آمریکا می‌خواهد نحوه همکاری ایران و روسیه را تعیین کند!

آمریکا می‌خواهد نحوه همکاری ایران و روسیه را تعیین کند!
آمریکا به ایران درباره هرگونه کمک به روسیه در رابطه با عملیاتش در اوکراین هشدار داده است. این در حالیست که واشنگتن سیلی از تسلیحات را راهی اوکراین کرده است.

به گزارش نجواخبر، مجری راشا تودی گفت: آمریکا به ایران درباره هرگونه کمک به روسیه در رابطه با عملیاتش در اوکراین هشدار داده است. این در حالیست که واشنگتن سیلی از تسلیحات را راهی اوکراین کرده است. کالب موپوین خبرنگارمان در نیویورک گزارش می‌دهد.

خبرنگار این شبکه گفت: به نظر می‌رسد که وزیر دفاع آمریکا درباره اینکه روسیه باید با چه طرفی در جهان همکاری داشته باشد تصمیم گیری کند. بخشی از اظهارات وزیر دفاع آمریکا رامی شنویم.

لووید آستین وزیر دفاع آمریکا اظهار داشت: موضوع حمایت ایران از روسیه موضوعی است که از ایران می‌خواهیم که این کار را انجام ندهد. از نظر ما این ایده بسیار بدی است.

خبرنگار در ادامه، گفت: در این حال، ایران و روسیه به همدیگر نزدیک شده‌اند و به دنبال همکاری و کار با هم هستند. بخشی از اظهارات مشاور امنیت ملی کاخ سفید را می‌شنویم.

جیک سالیوان گفت: دولت ایران آماده می‌شود که چند صد فروند پهپاد را در اختیار روسیه قرار دهد. ایران آماده می‌شود که نیرو‌های روس را در جلسه‌های آموزشی برای استفاده از این پهپاد‌ها به زودی آموزش دهند.

خبرنگار راشا تودی افزود: آیا آمریکا نشانه‌هایی در اختیار دارد که این جلسه‌های آموزشی آغاز شده باشد و یا اینکه ایران این پهپاد‌ها را به روسیه داده باشد؟

جان کربی سخنگوی پنتاگون گفت: ما هیچ نشانه‌ای دال بر اینکه فروش صورت گرفته باشد در اختیار نداریم بنابراین ما هیچ نشانه‌ای در اختیار نداریم که آموزش در این رابطه صورت گرفته باشد.

لوان جاگاریان سفیر روسیه در ایران نیز گفت: روسیه و ایران هیچ مشکلی یا محدودیت‌هایی در رابطه با همکاری‌های فنی و نظامی ندارند.

در ادامه، خبرنگار این شبکه گفت: ایران از زمان سقوط شاه در انقلاب سال ۱۹۷۹ و ایجاد جمهوری اسلامی تحت تحریم‌های شدید آمریکا قرار داشته است. ما همچنین شاهد آن هستیم که در سال‌های اخیر روسیه با اقدامات آمریکا علیه خود روبه‌رو بوده است. این در حالیست که آمریکا با وضعیت اقتصادی بدی روبه‌رو است. اما اقدامات آمریکا موثر نبوده است و ارزش روبل بهبود پیدا کرده است. اما چرا تهران و مسکو روابط خود را گسترش داده اند؟

وی افزود: آمریکا چگونه به این موضوع پاسخ می‌دهد؟ آیا آمریکا با وضع تحریم‌ها پاسخ می‌دهد؟ به نظر می‌رسد که پیش بینی مقامات آمریکایی درباره همکاری‌های نظامی بین روسیه و ایران زودهنگام باشد. اجازه بدهید به موضوع تسلیحاتی که آمریکا به اوکراین داده است بپزدازیم. نظر برخی از مقامات آمریکایی را می‌شنویم.

خبرنگار گفت: آیا این موضوع ممکن است که آمریکا بتواند به اوکراین برخی از قطعات هواپیما‌های جنگنده را بفروشد. آیا در آینده این موضوع ممکن است؟

چارلز براون جی آر رئیس ستاد مشترک نیروی هوایی آمریکا گفت: در سوئد هواپیما‌های جنگنده وجود دارد. هواپیما‌های جنگنده رافال و یورو فایتر وجود دارد. هواپیما‌های مختلفی وجود دارد که می‌توان به اوکراین داد.

لووید آستین وزیر دفاع آمریکا نیز گفت: آمریکا خود را متعهد به ارسال تسلیحات بیشتر به اوکراین و از جمله مهمات نقطه زن توپخانه‌ای و خودرو‌های تاکتیکی و دیگر کمک‌های فوری می‌داند.

وی افزود: در رابطه با توانایی برای ردیابی تسلیحاتی که ارسال می‌شود همانطور که می‌دانید ما هیچ نیروی نظامی در اوکراین نداریم؛ بنابراین انجام این کار دشوار است.

خبرنگار راشا تودی در پایان، گفت: شمار زیادی از تسلیحات ارسالی آمریکا از بازار سیاه سردآورده است. مقامات پنتاگون اعلام کرده‌اند که با مشکلات زیادی در ردیابی این تسلیحات روبه‌رو هستند. این موضوع سبب نشده است که قانونگذاران آمریکا از صدور مجوز تسلیحات بیشتر به اوکراین منصرف شوند. در حالی که مذاکرات صلح متوقف شده است واشنگتن به نظر می‌رسد که می‌خواهد که درگیری اوکراین را طولانی‌تر کند.

 


لینک کوتاه https://www.najvakhabar.ir/news/1132

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب