نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس حرف خود را پس گرفت؛

در مورد خبر افزایش حقوق بازنشستگان اشتباه کردم!

در مورد خبر افزایش حقوق بازنشستگان اشتباه کردم!
نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در اصلاح اظهاراتش درباره ابلاغ مصوبه مربوط حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی به نقل از معاون اول رئیس جمهور گفت که این خبر را به نقل از دوستانش در مجلس اعلام کرده اما اشتباه کرده است.

به گزارش نجواخبر، ولی اسماعیلی گفت: دیروز خبری در فضای مجازی به نقل قول یکی از دوستان در مجلس منعکس شد و بر اساس همان خبر گفتم معاون اول همان افزایش ۳۸ درصدی را ابلاغ کرده است. اما پس از پیگیری متوجه شدم این خبر اشتباه است؛ تکذیبیه خبر قبلی را اعلام می‌کنم.

این در حالی است که پیش از این اسماعیلی گفته بود «معاون اول رئیس‌جمهور با اصلاح مصوبه دولت،‌ ابلاغ کرد بازنشستگان تأمین اجتماعی به جز حداقل‌بگیران، افزایش حقوق ۳۸ درصد به اضافه ۵۱۵ هزار تومان را داشته باشند.»

شورای عالی کار پیشتر تصویب کرده بود تا بازنشستگان تأمین اجتماعی به جز حداقل‌بگیران حدود ۳۸ درصد به اضافه ۵۱۵ هزار تومان افزایش حقوق داشته باشند اما دولت این افزایش حقوق را به ۱۰ درصد رساند.

رئیس مجلس دو روز پیش در نامه‌ای به رئیس‌جمهور، نظر هیئت تطبیق مصوبات قوه مقننه را در مورد این مصوبه دولت اعلام کرد که بر اساس آن، افزایش ۱۰ درصدی حقوق این گروه از بازنشستگان تأمین اجتماعی را مغایر با قانون دانست. بر اساس نامه رئیس مجلس، مصوبه دولت تا ۷ روز دیگر بی‌اثر می‌شد.

بنابراین هنوز سرگردانی بازنشستگان ادامه دارد و تکلیف اصلاح مصوبه افزایش حقوق روشن نیست!

 


لینک کوتاه https://www.najvakhabar.ir/news/1135

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.