در اولین جلسه دادگاه متروپل چه گذشت؟

در اولین جلسه دادگاه متروپل چه گذشت؟
بنا بر اعلام رئیس کل دادگستری استان خوزستان، نخستین جلسه دادگاه متهمان حادثه متروپل برگزار شد. هر ۲۱ متهم پرونده از زندان به دادگاه رفتند.

به گزارش نجواخبر به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه؛ علی دهقانی، رئیس کل دادگستری خوزستان درباره جزئیات اولین جلسه دادگاه متروپل گفت: امروز اولین جلسه رسیدگی به پرونده حادثه متروپل با حضور اولیای دم متوفیان و متهمان پرونده برگزار شد. در این جلسه اظهارات 22 نفر از اولیای دم متوفیان استماع شد و برخی از وکلای آنان نیز اظهارات خود را بیان کردند.

وی گفت: بعضاً متوفیان اعضای یک خانواده بوده‌اند که یک نفر به نمایندگی از اولیای دم در جلسه دادگاه حاضر شد.

رئیس کل دادگستری خوزستان تصریح کرد: قبل از استماع اظهارات شکات کیفرخواست توسط نماینده دادستان قرائت شد.

وی در مورد تعداد متهمان این پرونده نیز گفت: متهمان این حادثه 21 نفر هستند که همه آنها در دادگاه حاضر شدند که همگی بازداشت هستند و از زندان به جلسه دادگاه اعزام شده‌اند.

دهقانی افزود: در این جلسه اظهارات قریب به اتفاق شکات شنیده شد و جلسه بعدی که فردا برگزار می‌شود به دفاعیات متهمان اختصاص دارد.

وی در مورد روند پرداخت دیه متوفیان این حادثه نیز گفت: قرار است این روند در دادگاه تعیین شود، اما با توجه به اینکه دیه تعدادی از متوفیان از اموال مالک اصلی (متوفی) پرداخت شده است در صدور حکم نسبت به آنان اظهار نظری برای دریافت دیه صورت نخواهد گرفت و فقط جنبه عمومی جرم بررسی می‌شود.

گفتنی است؛ ریزش ساختمان متروپل دوشنبه 2 خرداد 1401 در آبادان به وقوع پیوست که در این حادثه 43 نفر از هموطنان‌مان جان خود را از دست دادند.

 


لینک کوتاه https://www.najvakhabar.ir/news/11415

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.