آتش‌سوزی گسترده در گاراژ ۳ هزار متری در تهران

آتش‌سوزی گسترده در گاراژ ۳ هزار متری در تهران
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهر تهران از آتش‌سوزی گاراژ سه هزار متری در بزرگراه آزادگان خبر داد.

به گزارش نجواخبر، جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران درباره جزییات این حادثه گفت: در ساعت ۲:۵۲ بامداد امروز یک مورد حادثه آتش‌سوزی در یک گاراژ واقع در بزرگراه آزادگان، خیابان مهتدی، حوالی میدان ایثار، به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران اطلاع داده شد.

وی با بیان اینکه بلافاصله چهار ایستگاه آتش‌نشانی به همراه خودرو حامل تجهیزات تنفسی و تانکر آب به محل اعزام شد، ادامه داد: محل آتش‌سوزی گاراژی به وسعت حدود سه هزار متر مربع بود که در آن چندین کارگاه کوچک و بزرگ وجود داشت و بیشتر کارگاه‌های آن دارای کاربری کارگاه رنگرزی مبل بود. در این محل ظروف رنگ، اسکلت‌ و شاسی های آماده مبل و.. نگهداری می‌شد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: این کارگاه‌ها وسعت‌ متفاوتی داشتند که از حدود ۲۰۰ تا ۴۵۰ متر بودند. چند کارگاه نسبت به سایرین مقاومت بیشتری داشتند و با مصالح ساختمانی ساخته شده بودند اما بیشتر کارگاه‌ها، اصطلاحا گلخانه‌ای بودند؛ یعنی مقاومت چندانی نداشتند و پوشش‌های روی آن مقاومت چندانی نداشت و قابل اشتعال بود. این‌ها سقفی با حالت نیم استوانه‌ای دارد که از آن به عنوان کارگاه استفاده می‌شد.

ملکی تصریح کرد: زمانی که نیروها به محل رسیدند تقریبا هزار و ۵۰۰ متر، یعنی نیمی از این کارگاه شعله ور بود و با توجه به اینکه کارگاه‌ها کنار یکدیگر واقع شده بودند احتمال گسترش نیز وجود داشت. پوشش روی سقف‌ها در کارگاه های گلخانه‌ای نیز تخریب شده و سازه‌ها تقریبا از بین رفته بود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران اظهار کرد: آتش‌نشانان عملیات را از چند طرف آغاز کردند که با حضور به موقع آتش‌نشانان و عملیاتی که در پیش گرفتند از سرایت شعله‌های آتش به بخش‌های دیگر جلوگیری شد. این حادثه مصدومیت یا تلفات جانی نیز نداشت و ساعت ۴:۲۰ بامداد عملیات به پایان رسید.

 

منبع: ایلنا

لینک کوتاه https://www.najvakhabar.ir/news/1143

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.