سرنوشتِ اعضای باند موریانه جنگل‌های هیرکانی/ کیفرخواست در دادگستری استان گلستان صادر شد

سرنوشتِ اعضای باند موریانه جنگل‌های هیرکانی/ کیفرخواست در دادگستری استان گلستان صادر شد
رئیس کل دادگستری استان گلستان از صدور کیفرخواست ۲۱ نفر از اعضای باند موریانه جنگل‌های هیرکانی در دادسرای کردکوی خبر داد.

به گزارش نجواخبر، حیدر آسیابی از صدور کیفرخواست ۲۱ نفر از اعضای باند موریانه جنگل‌های هیرکانی در دادسرای کردکوی خبر داد.

وی گفت: کیفرخواست ۲۱ عضو این باند شامل تعدادی از افراد محلی، کارکنان منابع طبیعی و کسانی که چوب‌های قطع شده را در خارج از استان می‌خریدند به اتهام مشارکت در قاچاق سازمان یافته چوب های جنگلی صادر شده است.

رئیس کل دادگستری استان گلستان بیان کرد: دادستان کردکوی در کیفرخواست خود علاوه بر اعمال اشد مجازات برای حبس و جزای نقدی، تقاضای مجازت تکمیلی هم کرده است.

آسیابی ادامه داد: در خصوص چند نفر دیگر از اعضای این باند هم تحقیقات در مراحل نهایی است و به زودی اتخاذ تصمیم خواهد شد .

حیدر آسیابی افزود: اعضای این باند به مدت بیش از یکسال با همکاری تعدادی از کارکنان منابع طبیعی، درختان جنگلی را قطع و پس از دپو در یک محل، با کامیون از استان خارج می‌کردند.

هفته پیش رئیس کل دادگستری گلستان از برخوردهای سریع و بازدارنده برای پیشگیری از قاچاق چوب در استان خبر داده و گفته بود: پرونده های مربوط به قاچاق چوب چه در دادگاه ها، چه در دادسراها و یا تعزیرات باید یک ماهه تعیین تکلیف شود و اگر در این مدت پرونده به نتیجه نرسید باید علت آن مکتوب اعلام شود .

 


لینک کوتاه https://www.najvakhabar.ir/news/11475

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب