واکنش شهردار یاسوج به تخلیه زباله‌ مقابل در ساختمان تامین اجتماعی: حرکت خودجوش پاکبانان بود!

واکنش شهردار یاسوج به تخلیه زباله‌ مقابل در ساختمان تامین اجتماعی: حرکت خودجوش پاکبانان بود!
شهردار یاسوج گفت: تخلیه زباله‌ها در جلوی درب ساختمان تامین اجتماعی یک حرکت خودجوش بود که به محض اطلاع معاون خدمات شهری و اینجانب دستور به پاکسازی محل و جمع آوری زباله‌ها را دادیم، اما پاکبانان از جمع آوری و پاکسازی محل امتناع کردند که با استفاده از نیرو‌ها و ماشین آلات سایر حوزه‌ها اقدام به این کار کردیم.

به گزارش نجواخبر، شهردار یاسوج نسبت به تخلیه زباله‌ها در جلوی درب ساختمان تأمین اجتماعی شعبه یاسوج واکنش نشان داد.

نستهن مقدم گفت: این حرکت دستور مدیریتی نبود بلکه حرکت خودجوش توسط کارگران پاک بند بود که به صورت شبانه روزی برای شهر زحمت می‌کشند و پس از این که مطلع شدن تأمین اجتماعی حساب‌های شهرداری را بسته، اقدام به این کار کردند.

وی افزود: این اقدام یک حرکت خودجوش بود که به محض اطلاع معاون خدمات شهری و اینجانب دستور به پاکسازی محل و جمع آوری زباله‌ها را دادیم، اما پاکبانان از جمع آوری و پاکسازی محل امتناع کردند که با استفاده از نیرو‌ها و ماشین آلات سایر حوزه‌ها اقدام به این کار کردیم.

شهردار یاسوج خاطرنشان کرد: بستن حساب‌های شهرداری و صدور حکم قضائی برای شهرداری را تحریک آمیز و نا سپاسی نسبت به خدمات و نیرو‌های شهرداری می‌دانم.

مقدم تصریح کرد: تأمین اجتماعی خانه دوم خود می‌دانیم و تأمین اجتماعی در صورتی نبود کارگران و حقوق بگیران کارگری، موجودیت نخواهد داشت، اما مدیران تأمین اجتماعی نیز باید سعی کنند که احساسات پاک کارگری را مدیریت کنند.

وی ادامه داد: بستن حساب‌های شهرداری و صدور حکم قضائی برای شهرداری در شرایط تحصیل اقدام تحریک آمیز بوده که باعث ناراحتی نیرو‌های پاکبان شهرداری شد.

شهردار یاسوج عنوان کرد: این حرکت تأمین اجتماعی درست و مدبرانه نبود، متأسفانه طی دو سال اخیر بیش از ۱۰ بار تأمین اجتماعی اقدام به برداشت از حساب شهرداری و بستن حساب‌های شهرداری کرده بود در حالی‌که اگر محاسبه‌ای درست از سوی دستگاه‌های نظارتی شود مطالبات شهرداری از مطالبات تأمین اجتماعی بیشتر است.

مقدم تاکید کرد: جلساتی با مدیرکل تأمین اجتماعی و معاونت‌های این نهاد در استان داشته ایم، اما تصمیمات اتخاذ شده توسط شعبه و کارشناسان نادیده گرفته می‌شود که این اقدام را در پی داشت.

وی ادامه داد: اقدام تخلیه زباله جلوی ساختمان تأمین اجتماعی باعث شده که جای شاکی و متشاکی عوض شود تأمین اجتماعی در جلسات قول برطرف شدن این مسئله را داد، اما در در حالی که شهرداری درگیر سیل بوده، حساب‌هایش بسته می‌شوند و حکم بازداشت قضائی برای این نهاد صادر می‌شود.

شهردار یاسوج گفت: باید مطالبات احساس شود و صرفاً گزارشات کارشناسان و اکتفاء نشود.

مقدم عنوان کرد: شهرداری آرای قضائی خود را علیه تأمین اجتماعی پیگیری می‌کند، ما احساسات کارگران شهرداری را درک می‌کنیم و حامی کارگران شهرداری نیز خواهیم بود.

وی تصریح کرد: تأمین اجتماعی ادعا می‌کند ۲۳ میلیارد تومان از شهرداری یاسوج طلب دارد در حالی که مطالبات شهرداری دو تا سه برابر میزان است که تأمین اجتماعی اعتقاد دارد.

شهردار یاسوج ادامه داد: معتقدیم که شهرداری از تأمین اجتماعی ششم میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان طلبکار است و تأمین اجتماعی نیز یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تا ۲ میلیارد تومان از شهرداری طلب دارد.

مقدم اظهار کرد: تذکرات لازم به کارگران و عاملان تخلیه زباله جلوی ساختمان تأمین اجتماعی داده می‌شود و از طریق کمیته انضباطی میزی موضوع بررسی خواهد شد تا اخذ مطالبات از این به بعد بصورت قانونی روند خود را طی کند.

وی بیان کرد: شهرداری یاسوج بیش از ۲۰۰ میلیارد تومن از دستگاه‌های اجرایی دولتی طلب دارد که استاندار محترم از دستگاه‌ها خواسته تا مطالبات شهرداری را در موافقت‌نامه‌های خود ببیند و سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز نسبت به این موضوع توجه داشته باشد.

 


لینک کوتاه https://www.najvakhabar.ir/news/11478

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.