خبر جدید از مذاکرات:

ایران در این روزها مذاکره نمی‌کند/ شروط پیشرفت

ایران در این روزها مذاکره نمی‌کند/ شروط پیشرفت
یک دیپلمات پیشین کشورمان گفت: وضعیت ما درباره چگونگی عمل درباره مذاکرات روشن است. ما دنبال آن هستیم تحریم های ظالمانه رفع شود.

به گزارش نجواخبر، سردبیر رجانیوز نوشت: هیئت ایرانی در روزهای تاسوعا و عاشورا مذاکره نمی‌کند.

همچنین محسن پاک آیین با اشاره به فضاسازی غرب و آمریکا در بحث برجام و فشار به ایران برای اتخاذ تصمیم گفت: در حال حاضر شاهد هستیم تمرکز آمریکا روی مباحث هسته‌ای ایران کم شده از این رو با توجه به عدم رفع تحریم‌ها ما می‌توانیم در حوزه تقویت فعالیت های صلح‌آمیز اقداماتی را انجام دهیم.

وی افزود: ما ضمن اینکه مذاکرات را ادامه می‌دهیم باید همزمان پیشرفت های جدیدی را در حوزه صلح‌آمیز هسته‌ای داشته باشیم؛ مثلا در حوزه ایجاد نیروگاه های هسته‌ای جدید، در حوزه تولید رادیو دارو و نیز ‌کشاورزی می‌توانیم اقداماتی قابل توجه را انجام دهیم معتقدم نباید محدودیت‌ها در این حوزه را بپذیریم.

این کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان اینکه اگر آمریکا در روند مذاکرات برجامی حاضر به لغو تحریم شد، آن وقت ما هم محدودیت‌ها در صنعت هسته‌ای را باید بپذیریم در غیر این صورت اراده ما باید تمرکز بر پیشرفت هر چه بیشتر در حوزه هسته‌ای به ویژه در حوزه تحقیقاتی باشد، گفت: نباید روند مذاکرات برجامی موجب کند شدن پیشرفت های هسته‌ای ایران شود. ما باید هر چه می‌توانیم توان خود در این حوزه را گسترش دهیم.

 


لینک کوتاه https://www.najvakhabar.ir/news/11535

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب