همسایه زکاوت دارد، ما تیشه به ریشه خود زدیم!

همسایه زکاوت دارد، ما تیشه به ریشه خود زدیم!
جزیره کیش به عنوان مروارید خلیج همیشه فارس در میان سایر جزایر کشور از ویژگی های منحصر به فردی برای انتخاب مقصد سفر گردشگران داخلی و بعضا خارجی برخوردار بوده.

به گزارش نجوا خبر رامتین روشن، مدیرعامل جامعه دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری کیش در نشست خبری روز پنجشنبه 23 تیرماه 1401 عنوان نمود، جزیره کیش به عنوان مروارید خلیج همیشه فارس در میان سایر جزایر کشور از ویژگی های منحصر به فردی برای انتخاب مقصد سفر گردشگران داخلی و بعضا خارجی برخوردار بوده و امسال به همت مطالعات دقیق برخی از نقاط سفر مشابه داخلی مانند قشم بر روی روشهای موثر تبلیغات و خبرسازی، روند خیلی مطلوبی از نظر جذب گردشگر را به خود اختصاص نداده است.

روشن در خصوص شایعات اخیر در حوزه ورود گردشگر به جزیره کیش افزود: اینکه اتاق فکر برخی از مناطق و جزایر همجوار با تولید برخی اخبار کذب نسبت به جذب گردشگر به مقصد خود تلاش نموده است، موضوع ناخوشایند و غیر منطقی نیست و نشان از عزم جدی حوزه گردشگری آن مناطق به ایجاد تحول در منطقه خود به هر قیمتی را دارد. اما فاجعه اصلی سکوت دستگاه ارشد ارتباطات سازمان منطقه آزاد کیش و عدم تعریف و تدوین استراتژی مناسب در مواقع بروز بحران بوده که روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش به واقع از عهده آن برنیامده است.

وی افزود: در کنار آن استوری های برخی عزیزان پر مخاطب در عرصه شبکه های اجتماعی با عناوینی همچون "کیش دوباره لرزید" یا "ما هنوز روی ویبره هستیم" یا "زلزله در کیش یک کشته داد" بی آنکه بگوییم این فوت بر اثر ریزش آوار نبود بلکه بر اثر بی احتیاطی و ترس بود نیز مزید بر علت شد تا کیش را به عنوان یک تهدید برای جان و سلامتی بر سر زبانها بنشاند. در صورتی که بیشترین لرزه‌هایی که در جزیره کیش احساس گردید در جزیره قشم نیز واقع گردیده بود اما در مقابل بیشترین ضربات هولناک خبری آن، به همت برخی دستگاه های خبرپراکنی بیرونی و برخی افراد دارای مخاطب بالا در قالب خبر، استوری و ... و سکوت روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش به نام کیش تمام شد.

از سویی تیغ دو لبه شبکه های اجتماعی در حوزه سلامت نیز با انتشار خبری مبنی بر تیترهایی مترادف با " فوت بیمار ۴۲ ساله به دلیل ابتلا به کرونا در کیش" یا انتشار خبر" ۱۶۵ ابتلا در طی ۲۴ ساعت / تعداد بیماران مبتلا به کرونا از مرز هزار نفر گذشت"

بی آنکه تشریح نماییم که این تعداد مربوط به کل استان هرمزگان بوده که در دل آن شهرهای مهمی چون بندر عباس و جزیره قشم نیز قرار دارند. انتشار اخباری همانند وجود پشه آئدس و تب دِنگی نیز از مواردی بود که به سادگی بر علیه جزیره کیش استفاده گردید در صورتی که حتی جزیره قشم با بستری یک بیمار مبتلا به این بیماری همراه بود و اما در بحث تب کریمه کنگو نیز که به شیطنت در حوزه کیش از آن یاد شده بود، تمامی مبتلایان مربوط به سایر نقاط هرمزگان و حتی جزیره قشم بودند که متأسفانه این موضوع با عدم درایت رسانه‌ای متولیان امر انگشت اشاره را به سمت کیش روانه ساخت.

در این میان مهم این است که سکوت دستگاه خبرسازی مناطق همجوار همانند جزیره قشم در بحرانهای اینچنینی و تبلیغات گسترده در حوزه برگزاری پرشور جشنواره تابستانی در مقابل عدم توانایی هدایت بحرانهای رسانه‌ای اینچنینی از سوی دستگاه‌های فعال و مرتبت با امور رسانه‌ای در کیش و شاید انتشار شیطنت آمیز و یا غیر عمد برخی اخبار کذب از سوی افراد حقیقی، و تعطیلی های پی در پی غیر اصولی و عدم اجرایی کردن جشنواره تابستانی در زمان مناسب خود مهم‌ترین دلایل رکود گردشگر در روزهای گذشته و پیش رو در جزیره کیش باشد.

روشن افزود، هموطنان عزیز توجه داشته باشند که جزیره کیش در حوزه فرهنگ سلامت، مقاومت سازه‌ای و جذابیتهای بصری و تفریحی همچنان نگین تمام جزایر و نقاط تفریحی کشور بوده و با مطالعه اخبار مندرج در خبرگزاریهای معتبر قطعاً مسیر سفر خود را از نقاط بحرانزا و تهدید آمیزی که در سکوت خبری صرفاً به سمت جذب مخاطب حداکثری روی آورده‌اند، به سوی کیش تغییر خواهند داد.

 


لینک کوتاه https://www.najvakhabar.ir/news/1177

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب