فراخوان جذب ۳۰۰ عضو هیأت علمی دانشگاه فرهنگیان +شرایط جذب و رشته‌ها

فراخوان جذب ۳۰۰ عضو هیأت علمی دانشگاه فرهنگیان +شرایط جذب و رشته‌ها
دانشگاه فرهنگیان درنظر دارد؛ به منظور تامین و تکمیل بخشی از نیروی انسانی هیئت علمی مورد نیاز پردیس‌ها و مراکز خود، از طریق فراخوان عمومی برای سال ۱۴۰۱ اقدام به جذب ۳۰۰ عضو هیئت علمی، کند.

به گزارش نجواخبر، بر این اساس این دانشگاه در ۱۸ رشته مورد نیاز خود در پردیس‌ها و مراکز سراسر کشور از متخصصین و افراد واجد شرایط و برجسته علمی از دانشگاه‌های معتبر برای نقش آفرینی در مرکز ثقل نظام آموزش و پرورش دعوت به همکاری می‌کند.

فرهیختگان و نخبگان جامعه علمی کشور می‌توانند تا دوم مرداد ماه ۱۴۰۱ با مراجعه به پایگاه اینترنتی مرکز جذب اعضای هیئت علمی به نشانی www.mjazb.ir نسبت به ثبت نام در سامانه اقدام کنند.

شرایط عمومی

تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران، تدین به یکی از ادیان رسمی مصرح در قانون اساسی تعهد و اعتقاد به انقلاب اسلامی، ولایت فقیه و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، وفاداری به نظام جمهوری اسلامی، تخلّق به اخلاق علمی و رفتار مناسب با شئونات اسلامی و دانشگاهی، عدم سوء پیشینه و منع قانونی برای استخدام در مؤسسات دولتی، برخورداری از سلامت جسمی و روحی لازم و نداشتن نقص عضو، التزام به قوانین و مقررات صنفی، اخلاق حرفه‌ای، برخورداری از حسن شهرت اخلاقی، عقیدتی و سیاسی، عدم اعتیاد به مواد مخدر نداشتن سوابق محکومیت کیفری و انتظامی، عدم اشتهار به فسق و فجور و اعمال منافی عفت عمومی و رفتار خلاف حیثیت شغلی، عدم سابقه فعالیت موثر علیه نظام جمهوری اسلامی و نداشتن سابقه وابستگی یا گرایش به سازمان‌ها و تشکل‌های محارب و معاند با نظام جمهوری اسلامی و دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم برای داوطلبان ذکور

شرایط ویژه

داشتن سطحی متناسب از آگاهی و معارف دینی

داشتن سوابق دفاع از آرمان‌های اصیل انقلاب اسلامی و سوابق ارزشمند عملی در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران

توانایی درجهت ارتقای دینی و پرورش نسل دانشجو، مؤمن، انقلابی، متعهد، امیدوار با هویت اسلامی

التزام عملی به گسترش و تقویت ایمان، اعتقاد اسلامی، تهذیب و تزکیه نفس و افزایش باور عمومی نسبت به عقاید اسلامی و اعتلای روح معنویت و مکارم و فضائل اخلاقی

التزام به گسترش و تقویت برنامه‌های اسلامی شدن مراکز آموزش عالی و اعتقاد به بومی‌سازی علم در ساحت‌های متنوع آن

شرایط اختصاصی

دارا بودن مدرک دکتری تخصصی (با گرایش‌های مورد نیاز دانشگاه) از دانشگاه‌های معتبر داخل یا خارج کشور مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در زمان فراخوان

عدم استخدام، تعهد خدمت یا بورس در کلیه سازمان‌های دولتی و غیردولتی به استثنای همکاران شاغل در آموزش و پرورش

داشتن حداکثر ۴۵سال سن در زمان فراخوان (حداکثر متولدین ۱۳۵۶/۰۴/۰۱)

دارا بودن حدقل ۲عنوان مقاله علمی پژوهشی در دو سال اخیر

تسلط بر یکی از زبان خارجی (انگلیسی، عربی) در زمان فراخوان (در صورت پذیرفته شدن تبدیل وضعیت اعضای هیئت علمی مشروط به تسلط بر یکی از زبان‌های خارجی می‌باشد)

نکات مهم :

محل خدمت متقاضیان بر حسب نیاز دانشگاه تعیین شده است، در عین حال از آنجا که دانشگاه یک سازمان یکپارچه (پیکره واحد) می‌باشد اختیار دارد که محل خدمت متقاضیان را در هر استان دیگر تعیین کند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، طبق دستور دوازدهم، دومین جلسه هیئت امناء دانشگاه مورخ ۱۳۹۳/۰۴/۰۲ نیروهای رسمی آموزش و پرورش با سابقه معلمی در شرایط یکسان علمی نسبت به سایر متقاضیان از اولویت جذب برخوردارند.

پرونده متقاضیان صرفاً بر اساس مدارک و مستندات بارگذاری شده در سامانه جامع جذب اعضای هیئت علمی (مهر رضوی) مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مورد بررسی و ارزیابی اولیه قرار می‌گیرد و از واجدین شرایط و مطابق نیازهای اعلام شده گروه‌های آموزشی تا ۳برابر نیاز اعلامی برای انجام مصاحبه توانایی علمی دعوت به عمل می‌آید.

دانشگاه در قبول یا رد درخواست‌ها مختار بوده و ارسال مدارک هیچ حقی را برای متقاضی ایجاد نمی‌کند.

اعلام نتیجه صرفاً از طریق سامانه مهر رضوی بوده و متقاضیان پس از اعلام نتیجه تا ۲ ماه فرصت اعتراض خواهند داشت. بدیهی است پس از پایان مهلت مقرر اعتراضات بررسی نخواهند شد.

متقاضیان ایثارگر؛ مشمول بند «پ» ماده ۹۰ قانون برنامه ششم توسعه کشور می‌باشند و پرونده آنان طبق قوانین و مقررات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه بررسی خواهد شد.

متقاضیانی که دوره‌های آشنایی با آثار شهید مطهری را گذرانده باشند در مصاحبه عمومی دانشگاه از امتیاز برخوردارند. بدیهی است آشنایی با آثار شهید مطهری از دوره‌های آموزشی اعضای هیئت علمی این دانشگاه است.

متقاضیان متأهل در شرایط برابر علمی و عمومی در اولویت جذب قرار دارند.

در جذب بانوان، متقاضیان خانم دارای حجاب برتر در اولویت قرار دارند.

فهرست رشته/ گرایش و استان مورد نیاز اعضای هیئت علمی فراخوان تیر ماه ۱۴۰۱از اینجا مشاهده کنید.

 


لینک کوتاه https://www.najvakhabar.ir/news/1180

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب