جزئیاتی از دومین مرحله قرعه کشی خودرو در سامانه یکپارچه/ از اسامی برندگان و مهلت واریز پول تا قیمتها

جزئیاتی از دومین مرحله قرعه کشی خودرو در سامانه یکپارچه/ از اسامی برندگان و مهلت واریز پول تا قیمتها
اسامی برگزیدگان دومین قرعه‌کشی تخصیص خودرو از طریق سامانه یکپارچه پس از یک نقص فنی در سایت، ساعات پایانی روز گذشته اعلام شد. طبق اطلاعیه این سامانه، برندگان دومین قرعه‌کشی از صبح امروز (سوم مرداد) تا پایان پنجشنبه (ششم مردادماه) مهلت دارند با مراجعه به سایت فروش اینترنتی خودروسازان، نسبت به واریز وجه اقدام کنند.

به گزارش نجواخبر، دومین مرحله فروش خودروسازان از طریق سامانه یکپارچه تخصیص خودرو به‌مدت سه روز از ۲۵ تیرماه تا سه‌شنبه ۲۸ تیرماه انجام شد.

در این مرحله 104هزار دستگاه خودرو توسط خودروسازان عرضه شد و مراسم قرعه‌کشی نیز اول مردادماه با حضور نمایندگان نهادهای نظارتی و نمایندگان شرکت‌های خودروساز برگزار شد. همچنین در این مرحله از طرح فروش یکپارچه، خودروسازان کشور شامل ایران‌خودرو، سایپا، بهمن‌موتور، آرین‌پارس موتور، فرداموتور و خودروسازی ایلیا در قالب فروش‌های عادی، فوق‌العاده، پیش‌فروش، مشارکت در تولید و طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، 27 محصول خود را عرضه کردند. بنا بر اعلام سخنگوی وزارت صمت به‌جز ساینا s و کوئیک s، بقیه محصولات سایپا در دومین مرحله فروش خودرو در سامانه از قرعه‌کشی خارج شده است.

بر همین اساس طبق اطلاعیه وزارت صمت به همه ثبت‌نام‌کنندگان کوئیک و کوئیک r، بدون قرعه‌کشی خودرو داده خواهد شد. اما همانطور که پیش از این از سوی سخنگوی وزارت صمت اعلام شد در دومین مرحله از قرعه‌کشی خودرو از طریق سامانه یکپارچه، ۶ میلیون و ۵۷ هزار نفر ثبت‌نام کردند که ۱۰۴‌هزار خودروی اختصاص‌یافته در این مرحله، به متقاضیان تحویل داده می‌شود. طبق آمار ارائه شده از سوی وزارت صمت، در این مرحله از قرعه‌کشی خودروی پژوپارس سال‌، رتبه اول ثبت‌نام‌کنندگان در این مرحله از قرعه‌کشی را دارد، به طوری که تعداد متقاضیان این محصول در فروش فوق‌العاده دومیلیون و 221هزار و 915 دستگاه بوده، حال آنکه ظرفیت اصلی این خودرو 4 هزار و 500 دستگاه پیش‌بینی شده است.

فاصله قیمتی زیاد این خودرو از کارخانه تا بازار جذابیت بیشتری برای ثبت‌نام این خودرو ایجاد کرده است. اما دومین خودرویی که با استقبال زیادی از سوی ثبت‌نام‌کنندگان همراه بوده پژو 206 تیپ دو است، که یک میلیون و 142هزار و 296 متقاضی داشته. این در شرایطی است که ظرفیت این خودرو سه‌هزار دستگاه در نظر گرفته شده است. در این مرحله نیز خودروهایی که بیشترین فاصله قیمتی کارخانه تا بازار را دارند در اولویت خرید متقاضیان قرار دارند.

 


لینک کوتاه https://www.najvakhabar.ir/news/1220

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب