یک موفقیت؛

چهار مورد زایمانِ گوزن زرد ایرانی در خاتم یزد

چهار مورد زایمانِ گوزن زرد ایرانی در خاتم یزد
مدیرکل حفاظت محیط زیست یزد از ثبت چهار مورد زایمان موفق گوزن زرد ایرانی در سایت تکثیر و پرورش جنگل باغ شادی خاتم خبر داد.

به گزارش نجوا خبر به نقل از روابط عمومی این اداره کل، نیره پور ملائی افزود: گوزن زرد ایرانی یکی از سه گونه‎ گوزن موجود در ایران است که سال‎های گذشته به دلیل تخریب زیستگاه و شکار بی‌رویه، در طبیعت کشور منقرض شده و در حال حاضر تنها در سایت‎های تکثیر و پرورش تحت حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست وجود دارد.

وی اظهار کرد: اداره کل حفاظت محیط زیست استان در همین راستا اقدام به آماده‏‌سازی زیرساخت‏‌های لازم همچون افزایش سطح حفاظتی منطقه، ساخت آبشخور و پاسگاه محیط بانی، جهت رهاسازی این گونه ارزشمند در اینده نزدیک در تنها زیستگاه جنگلی استان کرده است.

وی بر احیای جمعیت های منقرض شده حیات وحش در طبیعت تاکید و گفت: این اقدام ضمن برقراری توازن و تعادل زیستی در آن اکوسیستم، فرصت‌هایی نظیر رشد صنعت گردشگری و اکوتوریسم را به دنبال دارد و با ایجاد درآمد پایدار برای جوامع محلی، به حفاظت پایدار از اکوسیستم و اجزای آن‌ها منجر خواهد شد.

سایت تکثیر و پرورش گوزن زرد ایرانی واقع در جنگل باغ شادی شهرستان خاتم در سال ۱۳۸۵ با وسعت 200 هکتار، با انتقال شش رأس گوزن زرد از دشت ناز استان مازندران، رسماً فعالیت خود را آغاز کرد.

 


لینک کوتاه https://www.najvakhabar.ir/news/1249

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب