مصوبات جدید سازمان بورس درباره مجوز تاسیس و فعالیت کارگزاری‌ها

مصوبات جدید سازمان بورس درباره مجوز تاسیس و فعالیت کارگزاری‌ها
مدیریت نظارت بر کارگزاران سازمان بورس از تصویب تمدید یکساله تطبیق کارگزاری با استانداردهای صدور مجوز تاسیس و فعالیت، تمدید اعتبار مجوزهای فعالیت و اعطای مجوز ۵ ساله خبر داد.

به گزارش نجواخبر، مدیریت نظارت بر کارگزاران سازمان بورس و اوراق بهادار از تصویب تمدید یکساله تطبیق کارگزاری با استانداردهای صدور مجوز تأسیس و فعالیت، تمدید اعتبار مجوزهای فعالیت و اعطای مجوز 5 ساله خبر داد و این مصوبات به زودی به شرکت‌های کارگزاری ابلاغ خواهد شد.

بر اساس این گزارش، به کارگزاری‌هایی که پیش از 10 خرداد 1400، مجوز تأسیس و فعالیت را از سازمان اخذ کرده بودند به منظور تطبیق وضعیت‌ با استانداردهای موضوع این دستورالعمل، یک سال از ابلاغ این مصوبه فرصت داده شد. تأمین حداقل سرمایه ثبت و پرداخت شده 100 میلیارد تومانی، تأمین دفتر اداری در مالکیت با کاربری اداری ـ تجاری حداقل به متراژ 500 متر مربع و تأمین oms اختصاصی، سه استاندارد این دستورالعمل بود. کارگزاری‌‌ها تا 19 خرداد سال آینده فرصت دارند تا شرایط را با استانداردهای موضوع دستورالعمل تطبیق دهند.

همچنین اعتبار مجوزهای فعالیتی که پیشتر بصورت یک ساله برای شرکت‌های کارگزاری صادر شده بود تا 19 خرداد 1402 تمدید شد. کارگزاری‌هایی که پیشتر مجوز فعالیت یک ساله را دریافت کردند و تاریخ انقضای آنها در حال اتمام است، نیازی نیست برای تمدید به سازمان بورس مراجعه کنند و تاریخ انقضای مجوز آنها تا 19 خرداد 1402 تمدید شد.

موضوع سوم، اعطای مجوز 5 ساله فعالیت در صورت احراز استانداردهای سه‌گانه است. شرکت‌های کارگزاری اگر مجوز فعالیت‌ها را با شرایط سه‌گانه در دستورالعمل صدور مجوز تأسیس و فعالیت کارگزاری، دریافت یا تمدید کنند به جای مجوز یک ساله به آنها مجوز فعالیت 5 ساله داده می‌شود.

 


لینک کوتاه https://www.najvakhabar.ir/news/1289

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب