اعزام تیم‌های اورژانس اجتماعی به فیروزکوه/ هنوز چهار نفر مفقودند!

اعزام تیم‌های اورژانس اجتماعی به فیروزکوه/ هنوز چهار نفر مفقودند!
در پی وقوع سیل در برخی مناطق استان تهران، مسئول اورژانس اجتماعی استان از اعزام تیم‌های اورژانس اجتماعی به شهرستان فیروزکوه برای ارائه خدمات روانی و اجتماعی به سیل‌زدگان خبر داد.

به گزارش نجواخبر مهدیه اخگری، با اشاره به خدمات اورژانس اجتماعی در مناطق سیل زده استان تهران، بیان کرد: باتوجه به وضعیت استان تهران و از آنجایی که فعلا دسترسی به برخی از مناطق استان مقدور نیست، در حال حاضر تیم‌های اورژانس اجتماعی به شهرستان فیروزکوه اعزام شده‌اند اما باتوجه به مشکل در دسترسی به برخی مناطق، تیم‌ها در تلاش هستند با منطقه ارتباط بگیرند و مداخلات روانی و اجتماعی خود را ارائه دهند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر تیم‌های اورژانس اجتماعی در مناطق استان حضور دارند، گفت: باتوجه به اینکه فرمانداری شهرستان شناسایی خانواده‌های عزادار را به سازمان بهزیستی سپرده است، در این راستا شناسایی این خانواده‌ها، اطلاع‌رسانی به آنها، ایجاد آمادگی روحی و حمایت‌های روانی و اجتماعی و ارائه بسته‌های حمایتی از طریق تیم‌های اورژانس اجتماعی انجام می‌شود.

مسئول اورژانس اجتماعی استان تهران درخصوص تعداد تیم‌های اعزامی و میزان مداخلات روانی و اجتماعی انجام شده نیز اظهار کرد: در حال حاضر تیم‌های اورژانس اجتماعی به مناطق اعزام و در حالت آماده‌باش هستند. در صورت نیاز و باز شدن مسیرها، تیم‌های بیشتری به مناطق اعزام خواهند شد.

استاندار تهران نیز آخرین آمار خسارات و مفقودی‌های سیل فیروزکوه را ارائه کرده است.

محسن منصوری با اشاره آخرین وضعیت مناطق سیل‌زده در استان تهران اظهار داشت: امدادرسانی به روستاهای سیل زده فیروزکوه به ویژه زرین‌دشت و مزداران همچنان ادامه دارد و ۱۰ نفر فوتی و ۱۶ نفر مفقود اعلام شد.

وی تصریح کرد: عملیات امداد و نجات مانند روزهای گذشته در روستاهای شهرستان فیروزکوه ادامه دارد و ماشین آلات و تجهیزات به اندازه کافی در منطقه وجود دارد.

استاندار تهران افزود: اکنون تنها مشکل، راه‌های دسترسی است که تا پیش از سیل دیشب بخشی از عملیات‌ها انجام شده بود اما به دلیل سیل دیشب، خرابی‌ها و رانش‌هایی که اتفاق افتاد، مسیر دسترسی به روستاها را مجدد با مشکل روبه‌رو کرد.

منصوری اضافه کرد: خوشبختانه با حضور به موقع نیروهای امداد و نجات تا صبح امروز شنبه هشتم مرداد، مسیر دسترسی روستاها که مسدود شده بود، باز شد.

وی با اشاره به کاهش آمار مفقودان گفت: در مورد عملیات نجات مفقودان توفیقاتی حاصل شد و اکنون تعداد مفقودان به چهار نفر کاهش پیدا کرده است و با توجه به شناسایی موقعیت آنها، اگر شرایط آب و هوای اجازه دهد تا ظهر یا بعداز ظهر شرایط مفقودان هم تعیین تکلیف خواهد شد.

استاندار تهران با توجه به تداوم بارش‌های سیل‌آسا افزود: در شهر تهران و دامنه جنوبی البرز در شهرستان پاکدشت، پردیس و دماوند اتفاقات کم‌سابقه‌ای اتفاق افتاده است و متأسفانه به دلیل آسیب وارده به سد محلی چنداب، شب گذشته مجبور به مسدود شدن راه دسترسی مردم به جاده امام رضا(ع) برای حدود ۲ ساعت شدیم.

منصوری افزود: با توجه به وقوع سیل در شهرستان دماوند و اعلام دو نفر فوتی، برای عدم ایجاد مشکل و گرفتار شدن خودروها در سیل، دسترسی مردم برای دو ساعت در محور دماوند در شرق تهران نیز بسته شد.

وی با اشاره به عملیات امداد و نجات در روستاهای آسیب دیده استان تهران خاطرنشان کرد: با توجه به پیش بینی تداوم بارش‌ها در عصر امروز از مردم تقاضا داریم که از قرار گرفتن در حریم رودخانه‌ها و مسیل‌ها پرهیز کنند.

 

منبع: ایسنا

لینک کوتاه https://www.najvakhabar.ir/news/1349

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.