کشف یک مزرعه‌ی رمزارز با بیش از ۶ هزار دستگاه ماینر/ پلمب با دستور دادگاه

کشف یک مزرعه‌ی رمزارز با بیش از ۶ هزار دستگاه ماینر/ پلمب با دستور دادگاه
​این مزرعه به صورت غیرقانونی در یکی از نواحی صنعتی جزیره قشم ایجاد شده بود که از طریق هشت دستگاه ترانسفورماتور به ظرفیت ۶۳ هزار کیلوولت آمپر تغذیه می‌شد.

به گزارش نجواخبر، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از کشف یک مزرعه غیرمجاز استخراج رمز ارز دیجیتال با بیش از ۶ هزار دستگاه ماینر در جزیره قشم خبر داد.

مجتبی قهرمانی اظهار داشت: این مزرعه به صورت غیرقانونی در یکی از نواحی صنعتی جزیره قشم ایجاد شده بود که از طریق هشت دستگاه ترانسفورماتور به ظرفیت ۶۳ هزار کیلوولت آمپر تغذیه می‌شد.

وی گفت: این مزرعه در هنگام روشن بودن همه دستگاه‌ها به میزان ۴۵ مگاوات برق مصرف می‌کرد که در نوع خود حجم بسیار زیادی است و بنابر اعلام کارشناسان اداره برق پس از شناسایی و حذف این دستگاه های ماینر غیرمجاز از شبکه، شاهد کاهش مصرف برق نسبت به مدت مشابه روز قبل در سطح شهرستان قشم بوده ایم.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان افزود: به دستور دادستان عمومی و انقلاب جزیره قشم، مأموران نیروی انتظامی ضمن پلمب این مزرعه غیرمجاز استخراج ارز دیجیتال، نسبت به توقیف ماینرهای کشف شده نیز اقدام کرده‌اند.

قهرمانی ادامه داد: همچنین در لحظه قطع و پلمب که بخش زیادی از دستگاه‌ها خاموش شده بودند، این دستگاه‌ها سه مگاوات مصرف داشتند که پس از قطع همان سه مگاوات در کنتور خروجی نیروگاه مشاهده شد.

وی یادآور شد: ایجاد مزرعه و استخراج ارز دیجیتال تابع قوانین و مقررات خاصی است که متقاضیان آن تنها با دریافت مجوز و استفاده از برق با تعرفه مشخص می‌توانند نسبت به راه اندازی آن اقدام کنند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان توضیح داد: در دستوری به دادستان های حوزه های قضائی استان هرمزگان از آنها خواسته شده در راستای صیانت از حقوق عامه و حفظ بیت المال و با هدف بهره مندی یکسان همه مردم از حامل های انرژی بخصوص برق در ایام گرم تابستان ضمن اعمال نظارت مستمر و پایش دقیق به منظور جلوگیری از استخراج غیرمجاز ارز دیجیتال، با ناقضان قانون و متخلفان به شدت برخورد کنند.

 


لینک کوتاه https://www.najvakhabar.ir/news/1400

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب