کلیپی هنجارشکن از یک فارغ‌التحصیلی/ دادستان کرمانشاه: با عوامل آن برخورد می‌شود

کلیپی هنجارشکن از یک فارغ‌التحصیلی/ دادستان کرمانشاه: با عوامل آن برخورد می‌شود
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه با اشاره به انتشار کلپیی از یک هنجارشکنی در کرمانشاه، اظهار کرد: در روزهای اخیر کلیپی در فضای مجازی منتشر شد که در آن در جشن دانش‌آموختگی دانشجویان یکی از دانشکده‌های کرمانشاه هنجارشکنی‌هایی صورت گرفت که دادستانی با عوامل آن برخورد می‌کند.

به گزارش نجواخبر؛ شهرام کرمی روز یکشنبه با غیرقانونی، خلاف عرف و خارج از شئونات اخلاقی خواندن این اقدامات، گفت: هنجارشکنی های انجام شده در این کلیپ منجربه جریحه دار شدن عواطف و احساسات عموی و اعتراض مردم مومن، شهیدپرور و انقلابی کرمانشاه شد.

دادستان کرمانشاه تصریح کرد: پس از انتشار این تصاویر در فضای مجازی، دستور رسیدگی و پیگیری فوری آن داده شد تا جزئیات موضوع به دقت و به صورت ویژه در دست بررسی قرار گیرد و با خاطیان برخوردی جدی شود.

وی با بیان اینکه به پلیس استان دستور داده شده تا نظارت بیشتری بر فعالیت تالارهای استان صورت گیرد، عنوان کرد: تالاری خاطی که میزبان این مراسم بود نیز پلمب شده است.

کرمی در پایان هشدار داد: با هرگونه اقدام هنجارشکنانه‌ای که منافی اخلاق اسلامی باشد، عفت عمومی و امنیت روانی جامعه را تهدید کند، برخوردی قاطع و بدون اغماض خواهیم داشت.

روابط عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه نیز هفته گذشته در بیانیه‌ای نسبت به برگزاری این مراسم واکنش نشان داد و برگزاری آن را از سوی دانش آموختگان، بدون موافقت و خارج از این دانشگاه اعلام کرد.

در متن این بیانیه امده است: بنابر تاکیدات امامین انقلاب و به حکم عقل و خرد، رسالت اصلی دانشگاه، بیش از آموزش، تعالی، تربیت و پرورش انسان است. در راستای این مهم، تلاش همه ارکان دانشگاه این است که بستر تحقق این آرمان سترگ بیش از پیش فراهم گردد.

متن این بیانیه می‌افزاید: در ظل دولت مردمی آیت‌الله رئیسی و در دوره‌ای که سعی همه در ایران بالاخص در این استان شهیدپرور بر رعایت اصول و خطوط قرمزی است که سرخی آن مدیون خون شهیدان و خون دل دلسوزان انقلاب است، متأسفانه برگزاری مراسم دانش آموختگی دانشکده داروسازی( که در محیطی خارج از دانشگاه و بدون برنامه ریزی یا موافقت معاونت آموزشی) انجام پذیرفت با برخی حواشی غیرقابل قبول همراه بود.

در ادامه متن این بیانیه همچنین آمده است: دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، ضمن محکوم نمودن این رویداد تلخ ،همه تدابیر لازم جهت جلوگیری از تکرار چنین حوادث ناخوشایندی را در دستور کار قرار داده است.

در پایان متن این بیانیه آمده است؛ بی شک با توکل به خدا و تلاش مضاعف، شاهد رشد روزافزون دانشگاه و رضایت هرچه بیشتر همه دغدغه مندان خواهیم بود.

 

منبع: ایرنا

لینک کوتاه https://www.najvakhabar.ir/news/872

کلیدواژه‌ها

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب