نگاهی به نرخ‌های فوق نجومیِ اجاره خانه در شمال تهران؛

کف ودیعه ۷۰۰ میلیون تومان/ فقط برای یک واحد ۷۰ متری!

کف ودیعه ۷۰۰ میلیون تومان/ فقط برای یک واحد ۷۰ متری!
بررسی برخی فایل‌های پیشنهادی موجران در مناطق شمالی نشان می‌دهد، تقریبا کف ودیعه درخواستی در این مناطق در محدوده ۷۰۰ میلیون تومان برای واحدهای حدود ۷۰ مترمربعی است.

به گزارش خبرنگار نجواخبر، اجاره خانه در ماه های اخیر دچار گرانی و تورم سرسام آور شده است؛ به گونه‌ای که فایل های مشاوران املاک از ودیعه های چند صد میلیون تومانی برای آپارتمان های نقلی در تهران خبر می‌دهند.

مشاهدات میدانی، در مناطق شمالی شهر از نرخ‌های پیشنهادی نجومی حکایت دارد؛ یکی از فعالان بازار اجاره ملک معتقد است: وضعیت حاکم بر بازار اجاره حتی مخاطبان مناطق شمالی را هم دچار سردرگمی کرده، قشری که کمتر درگیر این مسائل می‌شوند.

بازار اجاره شمال شهر تهران بهم ریخت
بازار اجاره مناطق شمالی هم هر چند مخاطب خاص خود را دارد، اما برخی از همین مخاطبان خاص مجبور به ترک این مناطق شدند و به جست‌وجوی ملک در مناطق دیگر متناسب با بودجه خود پرداختند.

به گفته برخی مشاوران املاک در سطح شهر تهران، برخی از مستاجرانی که سال‌ها در مناطق شمالی پایتخت سکونت داشتند، به استان همجوار یعنی کرج عزیمت کردند، برخی در همان مناطق شمالی انتظار خود را کاهش دادند و برخی هم به منطقه ارزان‌تر در پایتخت در جست‌وجوی ملک هستند.

بررسی برخی فایل‌های پیشنهادی موجران در مناطق شمالی نشان می‌دهد، تقریبا کف ودیعه درخواستی در این مناطق در محدوده ۷۰۰ میلیون تومان برای واحدهای حدود ۷۰ مترمربعی است؛ البته اجاره‌بهای این واحدها متناسب با متغیرهای یک واحد از جمله محله و سایر پارامترها کاملا متغیر است.

ودیعه یک واحد هشتاد متری در سعادت آباد در شمال غرب تهران، 650 میلیون تومان است. برای اجاره یک آپارتمان 160 متری در همین منطقه، یک میلیارد ودیعه و ماهی 22 میلیون تومان اجاره لازم است! به این نرخ‌ها می‌گویند نرخ های فوق نجومی!

 


لینک کوتاه https://www.najvakhabar.ir/news/964

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب