جنجال تازه نماینده مدافع خودروی داخلی با کفش برند آمریکایی/ آیا واقعاً حامی تولید ملی هستید؟

جنجال تازه نماینده مدافع خودروی داخلی با کفش برند آمریکایی/ آیا واقعاً حامی تولید ملی هستید؟
ای کاش خبرنگاران وارد خانه مسوولانی شوند که درباره استفاده از کالاهای ایرانی داد سخن می دهند و سراغ یخچال و تلویزیون و ... بروند و به ملت بگویند که ایرانی دارند یا خارجی؟

به گزارش نجواخبر، این که شهروندان ایرانی چه کفش و لباسی بپوشند، فقط به خودشان مربوط است. اما اگر شهروندی، در جایگاه تصمیم گیری برای ملت قرار گیرد و به بهانه حمایت از تولید داخلی، ملت را از محصولات تولید خارج منع یا نسبت به آن محدود کند، حتی به کفش هایش هم نگاه می‌شود که چه برندی پوشیده است؟ داخلی یا خارجی؟!

حالا حکایت مصطفی میرسلیم است، هم او که سال هاست در صنعت خودروسازی کشور فعال است و اینک نیز در قامت نماینده مجلس، به بهانه حمایت از تولیدات داخلی، مخالفت صریح خود را با واردات خودروهای خارجی بیان می‌کند.

اینک عکسی از او در صحن علنی مجلس شورای اسلامی توسط خبرگزاری مهر - وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی - منتشر شده است که نشان می‌دهد این نماینده کفش ریباک که برندی آمریکایی است به پا دارد.

ریباک (reebok) شرکت تجهیزات ورزشی امریکایی است و دفتر مرکزی اش در شهر کانتون ماساچوست در ایالات متحده آمریکا قرار دارد.

از جناب میرسلیم که طرفدار دو آتشه تولیدات داخلی در صنعت خودروسازی است و معتقد است که مردم ایران باید با سوار شدن بر خودروهای داخلی، از این صنعت حمایت کنند ( ولو آن که سالانه هزاران نفر در خودروهای بی کیفیت داخلی کشته و مجروح شوند) می‌پرسیم که آیا حمایت از صنعت داخلی، فقط ویژه خودروسازانی است که خود جناب ایشان هم دستی بر آتش آن دارند یا این حمایت، شامل سایر صنایع ایرانی هم می‌شود، از جمله صنعت کفش ایران که روزگاری حتی به شوروی سابق و آلمان هم کفش صادر می‌کرد و اینک نفس هایش به شماره افتاده است؟!

اگر میر سلیم، جزو طرفداران تحمیل خودروهای بی کیفیت داخلی به مردم ایران به بهانه حمایت از تولید داخلی نبود، هرگز این چند سطر قلمی نمی‌شد ولی وقتی حرف و عمل مسئولان از زمین تا آسمان توفیر دارد، نمی‌توان دم بر نیاورد و سکوت کرد.

البته که مردم عادی حق دارند از بهترین برندها - اعم از ایرانی و خارجی - استفاده کنند ولی حساب مسئولانی که شعار حمایت می‌دهند، فرق می‌کند، آنها "باید" از کالای ایرانی استفاده کنند.

ای کاش این امکان وجود داشت خبرنگاران همه طیف ها، دوربین به دست وارد خانه مسئولانی شوند که پشت میکروفن‌ها درباره لزوم استفاده از کالاهای ایرانی داد سخن می‌دهند و سراغ یخچال و تلویزیون و لباسشویی و جاروبرقی و کولر و سایر کالاهای خانگی شان بروند و به ملت بگویند که ایرانی دارند یا خارجی؟ کاش می‌شد!/عصرایران

 


لینک کوتاه https://www.najvakhabar.ir/news/985

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب